e- 1) m = mB = 400 g, h = 4 cm Bila A este deplasată spre stânga la înălţimea h. Determinǎ: 3) Bila A se ciocneşte cu bila B. Bila B capătă viteza . Determină: E = 2 E A h E = B E = E= E= 2) Bila A este eliberatǎ. Ea capǎtǎ viteza v în poziţia iniţială (poziţia 1). Determină: 4) Bila B se deplasează spre dreapta până la înălţimea h' = h. E = E = A B E Determină: E= 3 B E = Th E =
