Dragotamarian00 Dragotamarian00 09-04-2024 Matematică a fost răspuns 1 kg de banane costă 4,35 RON 1 kg de portocale costă 2,98 RON Andrei a cumpărat 7 kg fructe pe care a plătit 23,60 RON. Câte kg fructe de fiecare fel a cumpărat Andreea?