👤

4. Bunica a cumpărat 5 kg de castraveţi şi 9 kg de vinete şi a plătit 83 de lei, Mama a cumpăra 8 kg de castraveţi şi 9 kg de vinete şi a plătit 95 de lei. Cât costă un kg de vinete? Dar un kg de castraveți? Ma poate ajuta cineva va. Vog frumos, Multumesc.