Alexandrapop928 Alexandrapop928 03-04-2024 Matematică a fost răspuns Allha a cumparat 4 kg de cireşe şi 3 kg de vişine, plătind pentru toate 39 de lei. Riana a cumpărat 7 kg de cireşe şi 3 kg de vişine, plătind 57 de lei. Cât costă 1 kg de cireşe? Dar 1 kg -de vişine?