Rbarbnur67 Rbarbnur67 31-03-2024 Matematică a fost răspuns (21) Trei kilograme de cireşe şi patru kilograme de vişine costă 43,50 lei. Şase kg de cireşe şi cinci kilograme de vişine costă 66,75 lei. Aflați cât costă un kilogram de cireșe şi cât costă un kilogram de vişine.VA ROGGG!!DAU COROANAA!!