Mirunica268934 Mirunica268934 23-03-2024 Matematică a fost răspuns 524. Irina şi Victor fac cumpărături de acelaşi fel. Victor cumpara de banane, plătind 32 lei. Irina cumpără 3 kg de portocale şi 4 kg de banane, plătind 39 lei. Cât costă un kilogram de portocale? Dar un kilogram de banane?