👤

Bună am nevoie de ajutor la acest exercițiu;
9 sticle de ulei si 4 kg de zahar,costa 66 lei
9 sticle de ulei si 2 kg zahar costa 60 lei.
Sora mea are nevoie iar eu sunt EXAGERAT de ocupata,poate cineva sa explice pentru un copil de 10 ani exercițiul?