Roxanalauramarghiolu Roxanalauramarghiolu 25-01-2024 Matematică a fost răspuns Pentru trei găini rațe și două curci s-a plătit suma de 110 RON știind că o găină și o rată costă cat o curcă și că 'neața costă cu 10 RON mai puțin decât curcă să se afle cat costă fiecare pasăre