Antoniatoader353 Antoniatoader353 22-01-2024 Matematică a fost răspuns Pentru sala de mese a şcolii s-au cumpărat 12 scaune şi 7 măsuțe, plătindu-se 320 de l scaune costă cât 3 măsuțe, află prețul unui scaun și prețul unei măsuțe. Foloseşte-te de reprezentarea: ** = → măsuţă - scaun