👤

Ana a cumpărat 3 kg de căpșuni, 2 kg caise, 4 kg de cireșe, pentru care a plătit 60 de lei. Maria a cumpărat 1 kg de căpșuni, 4 kg de caise, 2 kg de cireșe, pentru care a plătit 42 de lei. Cât costă fiecare kg de fruct. Dau coroană ​