👤
Ionut6241
a fost răspuns

Un elev cumpăra caiete la prețul de 2 RON și respectiv 4 RON bucata cheltuind 200 RON Știind că a cumpărat 63 de caiete Calculați câte caiete a cumpărat la prețul de 2 RON bucata și câte caiete a cumpărat la prețul de 4 RON bucata metoda falsei ipoteze​