👤
Emabibescu
a fost răspuns

Un pachet de biscuiți costă 295 lei și un creion costă 163 lei. Cât se va plăti pe două pachete de biscuiți și două creioane de același fel? Rezolvați în două moduri (Scrieți de fiecare dată rezolvarea ca un singur exercițiu cu mai multe operații pe care le apoi îl efectuați)​