Ailito2888 Ailito2888 01-12-2022 Matematică a fost răspuns Olivia a cumpărat de la piață mere și pere în total 8 kg și a plătit 42 RON prețul unui kilogram de pere a fost 4 RON iar al unui kilogram de pere a fost 6 RON Câte kilograme de pere a cumpăratmetoda algebrica repede va rog .