👤

alcătuiește oral problema, apoi calculează în scris prețul fiecărui produs, știind următoarele date:
2 covrigi .............. 4 brioșe .............. 16 lei
5 covrigi .............. 4 brioșe ............... 22 lei
va rog ajutați-mă!​