CiucurV CiucurV 24-11-2022 Matematică a fost răspuns Olivia a cumparat mere si pere in total 8 kg si a platit 42 lei.Pretul unui kg de mere a fost de 4 lei iar un kg de pere 6 lei.Cate kg de pere a cumparat?