Evgeniy6029 Evgeniy6029 24-11-2022 Matematică a fost răspuns Alege varianta corecta de răspuns dacă 4kg de mere costa 20 lei atunci 3kg mere costa? A)18 lei ,b)16 lei ,c)15 lei d),14 lei.