Biancamaria21112011 Biancamaria21112011 23-11-2022 Matematică a fost răspuns Olivia cumpără mi de la piață mere și pere în total la 10 zile și a plătit 42 de legătura 1 kg de mere a costat 4 RON iar al 9 kg de pere costă 6 RON Câte kilograme de pere a cumpărat metoda falsei ipoteze prin metoda comparațieiURGENT DAU COROANA