Bansnmdndmsmd3440 Bansnmdndmsmd3440 21-11-2022 Matematică a fost răspuns Rezolva problema prin ecuație Pentru 3 plăcinte și 2 pahare cu suc sau plătit 30 lei. Cât costa o plăcintă dacă 1 pahar cu suc casta 6 lei.