Elinathanleonte Elinathanleonte 21-11-2022 Matematică a fost răspuns Olivia a cumpărat de la piață mere și pere în total 8 kg și a plătit 42 lei prețul unui kilogram de mere a fost 4 RON iar iar al 1 kg de pere a fost 6 RON câte kilograme de pere a cumpărat(fă cu metoda falsei ipoteze)