👤
Daria112361
a fost răspuns

2.Cu 23 de lei putem cumpara 5kg de mere si 2kg de pere, iar cu 24 de lei putem cumpara 4kg de mere si 3kg de pere. Cat costa un kilogram de mere si cat costa un kilogram de pere?

Va rog repede trebuie să merg la pregatire la 10:30 ​