Alexandruoctavianstr Alexandruoctavianstr 10-11-2022 Matematică a fost răspuns 4. Un rermier a scos la vânzare 350 de kg de mere şi pere. Un kilogram de mere costă 3 lei, iar unul de pere 7 lei. Câte kilograme de mere şi câte kilograme de pere a vândut fermierul, dacă a încasat 1250 de lei? Metoda comparatieiDe CL 5