👤

1. Două caiete și un pix costă 24 de lei. Două caiete şi două pixuri costă 40 de lei. Un pix costă: a 4 lei; c 16 lei; b 8 lei; d 18 lei. poza e ca un exemplu cum ar trebui să reprezinte această problemă . repedeeeee vă roggggggg din suflet ​

1 Două Caiete Și Un Pix Costă 24 De Lei Două Caiete Şi Două Pixuri Costă 40 De Lei Un Pix Costă A 4 Lei C 16 Lei B 8 Lei D 18 Lei Poza E Ca Un Exemplu Cum Ar Tr class=