Jiteamaria6 Jiteamaria6 08-11-2022 Matematică a fost răspuns 1. Dacă 4 caiete costă 20 de lei, atunci 3 caiete de acelaşi fel costă: a) 30 de lei; b) 15 lei; c) 12 lei; d) 24 de lei.