Dariasavin789 Dariasavin789 07-11-2022 Matematică a fost răspuns trei kg de mere 4 de pere si 5 de gutui costa 50 de lei 5 kg de mere si 6 de pere costa 39 de lei 3 kg de mere si 4 kg de pere costa tot atat cat 5 kg de gutui a(cat costa un kg de gutui? b(cat costa un kg de mere si cat costa un kg de pere? repede dau coroanaaaa