Ramonaperioc Ramonaperioc 06-11-2022 Matematică a fost răspuns Cu 23 de lei putem cumpăra 5 kg de mere şi 2 kg de pere, iar cu 24 de lei putem cumpăra 4 kg de mere şi 3 kg de pere. Cât costă un kilogram de mere şi cât costă un kilogram de pere? va rog ajutațimă