Cristinamariacraciun Cristinamariacraciun 05-11-2022 Matematică a fost răspuns c) Dacă 2 creioane şi 3 rigle costă 7 lei, iar 3 cre- ioane şi 4 rigle costă 10 lei, atunci un creion şi o riglă costă ....