👤

c) Pentru o masa festiva ,sau cumparat 25 kg de portocale si 15 kg de banane la acelas pret.Bananele au costat 140 lei mai putin decat portocalele.La ce pret se vindeau fructele? Rezolvare cu justificari daU 20 puncte​