👤
a fost răspuns

15*. O gospodină cumpără 7 kg mere şi 9 kg pere şi plăteşte 41 lei. Altă gospodină
cumpără 7 kg mere şi 4 kg pere şi plăteşte 26 lei. Câţi lei costă 1 kg mere? Dar 1 kg pere?




15 O Gospodină Cumpără 7 Kg Mere Şi 9 Kg Pere Şi Plăteşte 41 Lei Altă Gospodină Cumpără 7 Kg Mere Şi 4 Kg Pere Şi Plăteşte 26 Lei Câţi Lei Costă 1 Kg Mere Dar 1 class=