Cirtiuandreea35 Cirtiuandreea35 25-09-2022 Matematică a fost răspuns 4 kg de mere și 5 kg de pere costă 28 de lei. 5 kg de mere și 4 kg de pere costă 26 de lei. Cât costă un kg de pere? Dar unul de mere?