👤

Pretul unui kg de Pere este 4 lei, 5 lei, 6 lei, in function de calitatea perelor. andrei trebuie sa cumpere cel Putin un kg de Pere din fiecare sortiment. Ce suma de bani minima si maxima are trebuie sa aiba andrei pentru a putea cumpara din pizza 5 kg de Pere? ​